Danışmanlık

Danışmanlık

GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK HİZMETLERİMİZ 

Müşterilerimizin için danışmanlık hizmetlerimiz aşağıdaki konuları kapsamaktadır. :

» Fizibilite Analizleri ve En iyi Kullanım Etüdü Çalışmaları:

Bu çalışmaların amacı, yatırımcıların gayrimenkulleri için en uygun kullanım konseptini belirlemektir.

TNL, profesyonel ve uzman kadrosuyla, gerçekleştirmeyi düşündüğünüz gayrimenkul projeleriniz için kapsamlı analizler yapar; bölge ve sektör trendlerini göz önüne alarak, olası tüm yatırım senaryolarını modelleyerek, fizibilite analizlerini karşılaştırmak suretiyle, en iyi ve en verimli kullanımı tespit eder; vereceğiniz yatırım kararlarınızda kullanabileceğiniz somut ve objektif veriler hazırlar.
Ayrıca, belirli bir gayrimenkul yatırımı için Fizibilite Analizi hizmeti vermekteyiz. Bu hizmet kapsamında, projenin maliyeti, gelir beklentileri, kira ve satış tahminleri yapılır. Yatırımın olası nakit akışı, önümüzdeki yıllara yönelik projeksiyonlarla değerlendirilir. Bu veriler kullanılarak, yatırımın finansal karlılık ve net bugünkü değer tespitleri yapılır.

» Değer Tespiti Çalışmaları:
Yatırımcı için, gayrimenkulün en gerçekçi değerinin tespit edilmesi, yatırımın kararının verilmesinin ilk aşamasında büyük önem taşır.

Yatırımcı için, gayrimenkulün en gerçekçi değerinin tespit edilmesi, yatırım kararının verilmesinin ilk aşamasında büyük önem taşır.

» Pazar, Bölge ve Sektör Araştırmaları:
Proje karlılığı ve ilgili risklerin tespit edilmesi, yatırım yapmayı planlayan gayrimenkul yatırımcıları için çok önemlidir.
TNL, her tür gayrimenkul yatırımcısı için sunduğu kişiye özel araştırma hizmetleriyle, gayrimenkul yatırımlarının sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesini ve ilgili sektör ya da bölgede gerçekleştirilecek yatırımdan en yüksek düzeyde verim elde edilmesini sağlar.

» Mülkiyet Etüdü Çalışmaları:
TNL, çözüm ortaklarıyla beraber, mülkiyet etüdü çalışmaları ile yatırıma konu olan potansiyel veya mevcut gayrimenkulün imar planlama mevzuatına, bina standartlarına, tapu-kadastro ve bunun gibi yerel otoritelerin yasal düzenlemelerine uygunluklarının ve sertifikasyonlarının araştırma ve incelemelerini yapmakta ve bu bilgileri raporlamaktadır.

» Yabancı Yatırımcıların Türkiye’de Yapacakları Gayrimenkul Yatırımlarında Danışmanlık Hizmeti:
TNL, stratejik çözüm ortakları ile birlikte, Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancı yatırımcılara, yatırımın ilk adımı olan arazi seçiminden, son adım olan pazarlamaya kadar tüm safhalarda, arazi geliştirme ve inşaat süreçleri de dahil olmak üzere, en doğru, güvenilir danışmanlık hizmetlerini sunarak, rasyonel yatırım yapma ve karlarını maksimize etme olanağı sağlar.

» İhtiyaca Göre Proje (Built to Suit) Danışmanlığı:
Bu modelde (Built to Suit) Geliştirici firma, inşaat projesini kullanıcının (kiracı) ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun olarak inşa etmektedir. Kullanıcı, eğer projeyi kiralayacaksa minimum kiralama süresi baştan bellidir. Yatırımcı açısından, daha baştan kullanıcısı belirlenmiş olan bir binaya yatırım yapmak çok caziptir. Zira risk minimize edilmiştir. Ayrıca istenildiği takdirde, bu şekilde kiracısı hazır bir mülkü satmak da daha kolay olacaktır. Kullanıcı açısından ise, ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış ve inşa edilmiş binalarda çalışmak, firmanın verimliliğini kuşkusuz yükseltecektir.

Firmalara gayrimenkul ihtiyaçları için Built to Suit çözümler sunan TNL, alan-m² ihtiyaçlarının belirlenmesi, elverişli lokasyonların tespiti, doğru arsanın seçilmesi, uygun mimari tasarımların tercihi, yatırımcı-geliştirici eşleştirmesi, kira kontratının yapılması gibi “İhtiyaca göre Proje Danışmanlığı” sürecinin tüm safhalarında danışmanlık hizmetleri vermektedir.