Aracılık

Aracılık

GAYRİMENKUL ARACILIK HİZMETLERİMİZ

» Mal Sahibi Temsilciliği
Gayrimenkulün sahibine verilen hizmetlerin bütünüdür. Bir gayrimenkul projesinin temsil edilmesi ve pazarlanması uzmanlık ve özen gerektirir. TNL, tek yetkili olarak, münhasıran temsil ettiği her gayrimenkul için projeye özel yaratıcı bir pazarlama stratejisi belirler ve uygulamasını gerçekleştirir. TNL, bütün pazarlama sürecini, daha önceden mal sahibi ile birlikte mutabık kalınarak belirlenen şartlar dahilinde yürütür.

» Alıcı / Kiracı Temsilciliği
Müşterilerimizin yeni gayrimenkul kiralaması veya alımlarında yer arayışları için verilen hizmetlerdir. TNL Ticari Gayrimenkul olarak ana işimiz, kurumsal müşterilerimizin tüm ticari gayrimenkul kiralama / satın alma ihtiyaçlarına ‘anahtar teslim çözümler’ bulmaktır.

Bu çözümlerin bulunması için verilen başlıca hizmetlere dair aşamalar şöyledir:

  • Müşterilerin ihtiyaçlarının doğru şekilde tespit edilmesi,
  • Bu ihtiyaçlara uygun gayrimenkullerin araştırılması,
  • Alternatifler arasından uygun seçimin yapılması,
  • Seçilen gayrimenkul için durum değerlendirme (due dilligence) çalışmasının yapılması,
  • Kontrat ya da satın alma sürecinin tamamlanması

TNL, müşterilerini temsil ederken, yukarıda tarif edilen tüm süreç boyunca, mümkün olabilen en iyi ticari şartları elde etmek ve müşteri çıkarlarını maksimize etmek için çalışmaktadır.

» Sat ve Geri Kirala Modeli (Sell & Lease Back)

Firmaların, sahip bulundukları ve kullanmakta oldukları gayrimenkullerini, uzun vadeli nakit akış geliri hedefleyen yatırımcılara sattıktan sonra, aynı gayrimenkulde uzun süreli bir kira kontratı ile kiracı olmaya devam ettikleri modeldir. Sat ve Geri Kirala modelinde, kiracı konumuna gelen eski mal sahibi için, önemli bir nakit girdisi sağlanmaktadır. Gayrimenkul sahibi, içinde bulunduğu gayrimenkulünü satıp, uzun vadeli kiracı olarak gayrimenkulü kullanmaya devam eder; bu sayede gayrimenkulün değerini yaptığı işe sermaye olarak aktarmış olur. Burada önemli husus, uzun vadeli nakit akış geliri hedefleyen yatırımcı ile mülkünü satmak isteyen ve potansiyel kiracı olan iş sahibini eşleştirebilmektir.

TNL, yatırımcıların beklentileri ile potansiyel kiracıların ihtiyaçlarına en uygun eşleşmeyi sağlayacak profesyonel hizmeti verir.